Cataya Special s dvojdisky

10. 02. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

AMAZONE vyvíjí neustále nové řady secích strojů a u těch stávajících rozšiřuje nabídku výbavy. V roce 2019 byl secí stroj Cataya Special představen s diskovými botkami RoTeC a nyní již s dvojdiskovými botkami TwinTeC.                                                    

Kompaktní secí stroj, který lze snadno spojit s rotačními branami nebo diskovými branami CombiDisc, je teď univerzálnější. Využití v této kombinaci je do připravené půdy, po orbě, ale i do mulče. Je to ideální secí stroj pro malé až střední podniky. Dvojdisky TwinTeC mají průměr 340 mm a přítlak 40 kg, takže si poradí i v těžkých půdách. Stabilní kolo pro vedení hloubky drží botku ve stejnoměrné hloubce a umožňuje rychlost setí až 10 km/h. Přítlak se nastavuje centrálně pomocí vřetena. Potřebný výkon traktoru je od 120 k. Výhodou je zde i rychloupínací systém QuickLink, usnadňující přípravu kombinace. Díky tomuto kompaktnímu připojení je těžiště blízko traktoru, což je výhodné i při přepravě. Zásobník o objemu 650 l zaručuje pro kombinaci o záběru 3 m velmi dobrý plošný výkon.

Cataya special je vybavena řadou moderních obslužných prvků, které usnadňují její přípravu i samotnou práci. V tomto novém provedení opět posouvá hranice výkonu i přesnosti v setí v této kategorii.