Pícninářský den od ALS Agro v Tiché

12. 09. 2019 , AGROTEC a.s.

Regionální prodejce zemědělské techniky New Holland ze Severní Moravy ALS Agro a.s., zorganizoval v obci Tichá již třetí polní den se zaměřením na techniku pro sklizeň a ošetřování píce.

Automatizace při sklizni pícnin

Louky pod strmými svahy Beskyd obhospodařují především menší zemědělci a tomu odpovídala i předváděná technika, tedy většinou. Hlavní soupravu pícninářského dne tvořil traktor New Holland T7.270 AutoCommand s plynulou převodovkou, který byl agregovaný s žací kombinací New Holland MegaCutter o celkovém záběru 8,6 m, což rozhodně není stroj na malé louky. Den předem se kolegové z Demo teamu na předvádění nachystali, takže v traktoru nastavili systém automatického otáčení na souvrati IntelliTurn i automatické řízení IntelliStear. Při samotném předvádění tak návštěvníci viděli, že obsluha stroje v traktoru vlastně nic nedělá a přesto roste produktivita práce. Traktor byl připojený na RTK síť, kterou v ČR provozuje Agrotec a.s. . Souprava na souvrati vždy jeden záběr vynechávala, ale protože pracovala s přesností na 2,5 cm vždy se trefila naprosto přesně. Jak systém funguje si následně mohli vyzkoušet i návštěvníci akce.
 
Seceni_ticha_2019_2.JPG
 

Když padne šestka...

Dalšími zajímavými traktory byly T6 s dvouspojkovou převodovkou Dynamic Command a plynulou převodovkou Auto Command. Plynulou převodovkou byl vybavený šestiválcový traktor T6.180 v agregaci s přívěsem Mega 21 od ZDT. Zajímavostí na této soupravě byl Inteligentní systém brzdění přívěsu ITBS, který zajišťuje, že hlavní část brzdného účinku je směrován na přívěs a nehrozí tak zkřížení soupravy. I tato souprava byla k dispozici návštěvníkům na vyzkoušení. Prakticky se funkce systému projevovala tak, že při aktivním ITBS se po sundání nohy z plynu souprava zastavila podstatně rychleji než bez aktivace ITBS. Stojí za to také připomenout, že šestiválcové traktory jsou nyní k dispozici již od maximálního výkonu 145 koní. Pokud jste přesvědčení, že 6 je více jak 4, že „objem ničím nenahradíš“ a na polní práce patří šestiválce, tak by vás traktory T6.160 a 180 mohli zajímat. A T6.180 je navíc k dispozici jak s dvouspojkovou tak plynulou převodovkou a s nimi souvisejícími zajímavými systémy. Traktor T6 s převodovkou Dynanamic Command byl k návštěvníkům k dispozici samostatně bez nářadí a také se nezastavil.
 
Ticha_2019.JPG
 

T5.140 Auto Command zaujal

V neposlední řadě musíme zmínit letošní novinku. Traktor T5.140 Auto Command s plynulou převodovkou. Ano slyšíte dobře, s plynulou převodovkou. Od 110 koní maximálního výkonu máte opět k dispozici opravdu to nejlepší, co traktory New Holland mohou nabídnout. Celou modelovou řadu T5.Auto Command jsme představovali v samostatném článku. V Tiché byl traktor navíc k vidění v exkluzivní metalické barvě Maserati Blue v rámci paketu BluePower.
 
Ticha_T5AC_2019.JPG
 

Tichá kolem dokola

Každopádně v Tiché bylo k dispozici celkem 17 souprav. O čtyři z nich se postarali majitelé svinovacích lisů a lisů s baličkou – děkujeme moc za demonstrování síly New Holland v pícninářské technice. Deset souprav se představilo při defilé před našim promotruckem, kde jsme hlavní výhody uvedli pomocí komentovaných video ukázek. Poté se technika předvedla v praxi při mulčování, sečení, obracení, shrnování, lisování, balení, sběru píce, nakládání a odvozu. Pak již patřil čas jen bohaté tombole s jízdním kolem New Holland jako hlavní cenou, výbornému občerstvení a praktickému testování techniky.
 
Tombola_ticha_2019.JPG
 
Děkujeme všem za účast, přízeň a zájem o techniku New Holland.

Fotogalerie


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.