AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Úspěšné inovace značky New Holland bodují také v USA.

Úspěšné inovace značky New Holland bodují také v USA.

20. 12. 2018 , Ing. Aleš Petr

Asociace amerických zemědělských a biologických inženýrů každoročně oceňuje nejlepší inovace pro nadcházející rok, známé pod označením AE50 Awards. Značka New Holland letos získala dvě ocenění a to za system automatického nastavování sklízecí mlátičky IntelliSenseTM a za system chytrého brždění přívěsu se vzduchovými brzdami.

  • O proaktivním systému IntelliSense jsme psali například již v článku MLÁTIČKY CR SE NASTAVUJÍ SAMY. Nově vám přidáváme odkaz na zajímavé video ilustrující, jak systém funguje. Je zařazené do sekce mlátiček CR zde na webu. Zbývá tedy zmínit jen ty nejzajímavější prvky celé technologie – zcela nový senzor hlídající zatížení sít, jenž spolupracuje s novou generací zrnové kamery Grain CamTM, která hlídá kvalitu zrna proudícího do zásobníku. Systém také využívá elektricky stavitelné lopatky nad rotory, které výrazně ovlivňují, jakou dobu materiál stráví v mláticím ústrojí. Do mlátičky CR asi nikdo nepustí úplně nezkušenou obsluhu, z průměrného kombajnéra udělá systém špičkového a špičkový kombajnér bude mít alespoň méně práce a produktivitu si udrží celý den.
 
  • “Systém chytrého brždění přívěsu”. Jedná se o užitečnou funkci, o které jsme mnohokrát mluvili na dnech otevřených dveří a česky ji nazýváme “Ochrana proti zkřížení soupravy”, anglicky pak “Anti jack-knive system”. U traktorů řady T6, T7 a T7HD s plynulou převodovkou AutoCommand máte k dispozici funkci, která automaticky ovládá pneumatické brzdy přívěsu. Pokud brzdíte při jízdě z kopce nebo na kluzkém povrchu, může nastat situace, kdy vás začne těžký přívěs (s často špatně udržovanými brzdami) předjíždět a “vystrkávat” ze silnice. Tomu brání chytré brždění, které udržuje 100% brzdný účinek na přívěsu a pomocí plynulé převodovky lehce odbrzdí traktor, takže se souprava srovná a zůstává plně řiditelná. Stačí pouze stisknout jedno tlačítko na multifunkční páce a máte po problémech. Jak Ochrana proti zkřížení soupravy funguje se můžete podívat take na videu v sekci traktorů T7 HD