AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Centaya-C Super - pro kombinované setí

Centaya-C Super - pro kombinované setí

07. 07. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

AMAZONE opět rozšiřuje program o další provedení secí kombinaci s dvoukomorovým zásobníkem pro menší až střední podniky. Nová CENTAYA-C Super se zásobníkem 2000 l na osivo i hnojivo nyní umožňuje i menším podnikům zaset rychle, kvalitně a včetně přihnojení.

Centaya-C Super vychází z dosavadní koncepce robustního stroje s univerzální přípravou půdy a doplňuje stávající řadu o možnost podsevu meziplodiny nebo hnojení startovací dávkou. Vše zapadá do koncepce GreenDeal, která počítá s omezováním hnojení a ochrany. Dvojdiskové secí botky TwinTec nebo jednodiskové RoTeC-pro jsou zárukou kvalitního uložení osiva i hnojiva. Pokud se použijí botky RoTeC, lze vysévat osivo systémem Single-Shoot, tedy společně osivo i hnojivo. Obě složky jsou dávkovány samostatně a vedeny a ukládány do půdy společně. Použijeme-li dvojdiskové botky TwinTec, můžeme vést i ukládat osivo a hnojivo nebo podsev samostatně, a to v různých úrovních. Chceme-li aplikovat všechny 3 komponenty, můžeme stroj vybavit ještě Green Drillem 200. V tomto případě je osivo podsevu umístěno v třetím zásobníku o objemu 200 l a je dopravováno samostatně a nárazem na speciální talíř rozhozeno na povrch půdy.

Dávkování všech složek je řešeno elektricky a jeho nastavení je jednoduché, plynulé a pohodlné. Nastavuje se na isobus-počítači a umožňuje dávkování již od 0,5 kg/ha až po 400 kg/ha. Rozteče řádků jsou 12,5 nebo 15 cm a díky stabilitě stroje můžeme přesně zaset podle podmínek rychlostí až 12 km/h.

Stroj je vybaven pohodlnými a bezpečnými lávkami pro obsluhu a plnění, hlavní zásobník má velký plnící otvor a zásobník Green Drill je možné rovněž pohodlně plnit různými způsoby. Kalibrace je soustředěna do dobře přístupného SmartCentra. Isobus-terminál Amatron4 má přehledné uspořádání údajů o dávce a otáčkách. Pro potřebu rychlé a snadné výměny některé ze složek, např. osivo podsevu, lze příslušný zásobník snadno vyprázdnit a vyměnit za jiné, které je umístěno v dalším vaku (zvl. výbava).

Dvoukomorový zásobník může být dělen v poměru 60:40 nebo 70:30 a je tvarován a umístěn příznivě pro zdvih hydrauliky. Díky celkovému objemu 2000 l se zvyšuje výkon stroje. Velmi flexibilní je i řešení spojení secího stroje s různým nářadím na zpracování půdy QuickLink, které nevyžaduje žádné nářadí.

Celkově je stroj Centaya-C Super velmi podařený a velkou jeho předností je univerzálnost, kvalita a přitom rychlost zasetí a navíc snadná, rychlá a jednoduchá obsluha. Práci s tímto strojem si určitě oblíbí každý traktorista.

Zdroj: DLG FELDTAGE 2022, Für kombinierte Aussaat
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.