AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Stříbrná medaile Agritechnica 2022 za automatizaci lisování

Stříbrná medaile Agritechnica 2022 za automatizaci lisování

26. 12. 2021 , Ing. Aleš Petr

Značka New Holland získala stříbrnou medaili na veletrhu Agritechnica 2022 také za automatizaci lisování Baler Automation System.
 

Značka New Holland získala stříbrnou medaili na veletrhu Agritechnica 2022 také za automatizaci lisování Baler Automation System.
  

Automatizace lisování Baler Automation System

Systém automatizace lisování vysokotlakými lisy New Holland je absolutní novinkou v zemědělství. Jde o významný krok vpřed na cestě k plně autonomnímu provádění vybraných prací v zemědělství. Kombinuje automatické navádění na řádek slámy s automatickým řízením a automatickým nastavením hmotnosti balíků. Autonomní režim maximalizuje produktivitu, pomáhá k úspoře paliva a zvyšuje komfort při práci s traktory New Holland v agregaci vysokotlakými lisy BigBaler Plus a BigBaler High Density. Vývojáři a konstruktéři New Holland jsou velmi hrdí na toto ocenění, které je uznáním jedinečné inovace, jež přináší našim zákazníkům významné praktické výhody. Jedná se o první systém v oboru, který umožňuje obsluze nastavit požadovanou hmotnost balíků a následně se postará o vše, aby byly efektivně slisované dokonalé, konzistentní balíky.
  

Další krok k autonomii zemědělských prací

Systém automatizace lisu New Holland je navržen tak, aby maximalizoval produktivitu lisování a pohodlí obsluhy v závislosti na množství hmoty v řádku, délce řezanky, zatížení stroje a zatížení motoru traktoru. Navádí automaticky traktor nad řádkem slámy: spolehlivý senzor Lidar (Light Detection and Ranging) s měřicí jednotkou IMU (zařízení obsahuje akcelerometry a gyroskopy, používá se v letectví pro určení orientace letadla) zjišťuje polohu a tvar (průřez) řádku a systém podle toho automaticky přizpůsobuje rychlost jízdy. Systém GPS traktoru dále zvyšuje přesnost navádění. Automatické navádění lisu zajišťuje rovnoměrné plnění lisovací komory, vždy s využitím maximální dostupné kapacity, ale bez zahlcení. Výsledkem je vyšší produktivita práce, více balíků za den a delší životnost lisu. Maximalizací průchodnosti lisu snižuje Baler Automation System také spotřebu paliva traktoru, což vede k nižším nákladům na jeden balík.

Pokročilé funkce umožňují obsluze nastavit požadovanou hmotnost balíků. Systém pak za jízdy, v průběhu tvorby balíku, předpovídá jeho hmotnost a podle nastaveného algoritmu tvorbu balíku upravuje. Výsledkem je jednotná hmotnost balíků, dokonalý tvar a vysoká kvalita i při měnících se podmínkách sklizně a výnosu - to vše bez zásahu obsluhy. Obsluha je odměněna pohodlím a vyšší bezpečností práce. Systém zabraňuje zahlcení a přetížení lisu, takže nebudete muset lis ručně odblokovávat. Nemusíte také neustále reagovat na měnící se kvalitu a množství hmoty v řádku, abyste zabránili přetížení a zablokování lisu, protože se o to postará systém automatizace.
 

Další ocenění pro vysokotlaké lisy


Vzpomenete si na další skvělé technologie a ocenění, které vysokotlaké lisy New Holland na  výstavách Agritechnica získaly v minulých letech? Dáváme lehkou nápovědu...
  • Revoluční Uzlovač LoopMaster jsme představovali v samostatném článku. 
  • Powershiftová převodovka SmartShift v lisu je také představená v samostatném článku o nových lisech BigBaller High Density
  • Aktivní odpružení přední nápravy traktoru T7 HD. Jakmile řídící jednotka traktoru pozná, že T7 HD pracuje s vysokotlakým lisem, aktivuje speciální algoritmus pro ovládání pružení přední nápravy. Algoritmus zajišťuje, že přední náprava kompenzuje kmity způsobené beranem vysokotlakého lisu. Práce je tak pro obsluhu traktoru výrazně pohodlnější.  
  • Speciální křivka výkonu traktoru pro práci s vysokotlakým lisem. Jakmile řídící jednotka rozpozná, že traktor pracuje s vysokotlakým lisem, aktivuje speciální křivku výkonu motoru, která nejlépe vyhovuje práci s lisem. 
  

  
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.