Novinky od AMAZONE 2022

27. 05. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

AMAZONE rozšiřuje každoročně svoji nabídku zemědělské techniky. Platilo to i v době pandemie i při dnešním nedostatku mnoha komponentů nezbytných pro výrobu.

Až na výjimky si však firma vyrábí většinu částí sama a díky flexibilnímu nákupu materiálu a předvídání situace může pokračovat v plánovaném programu. Inovace v tomto roce se týkají oblasti hnojení, setí, ochrany i zpracování půdy.

 

Zpracování půdy

Pro mělké až střední zpracování půdy představuje AMAZONE taženou disko-radličkovou kombinaci CEUS v záběrech 3 a 4 m v pevné verzi. Tyto záběry jsou určeny pro menší až střední podniky pro traktory od 150 k. Oba stroje jsou univerzální a zvládají velmi dobře podmítku, zapravení meziplodin, přípravu před setím i rozbíjení hrud a srovnávání povrchu půdy. Jsou variabilní a na každou práci existuje vhodná konfigurace. Na řezání rostlinného materiálu a rozbíjení hrud je výborný čelní nožový válec,  plošné podřezání a kypření zajišťuje radličkové pole (až do 30 cm), diskové pole má na starosti především srovnání povrchu a výběr válců nebo zavlačovačů na závěr vytvoří potřebný povrch podle toho, jaká práce bude následovat. Univerzálnost stroje zvyšuje i středový podvozek, sloužící k přepravě, ale i pro nastavení hloubky nebo dotížení stroje při práci. Velkou předností je i pracovní rychlost až 15 km/h, kterou umožňuje mj. rozteč radliček 40 cm. 
Amazone-Ceus_2.jpg

Nový radličkový kypřič COBRA bude v srpnu 2022 k dispozici v 6m záběru a na jaře 2023 v 7 m. Jedná se o univerzální stroje pro mělkou podmítku nebo zpracování půdy v tažené verzi. Kvalita plošného zpracování je dána 6 nosníky radliček s velkou průchodností. Díky různým variantám je určen pro rychlou podmítku, podřezání porostu a univerzální kypření, a to pro střední až větší podniky.    
Amazone-Cobra.jpg

AMAZONE zahájila ještě nový projekt pod názvem TopCut, což je univerzální nosič nářadí pro mělké zpracování půdy. Tento nosič je variabilní a jeho součástí může být např. nožový válec, zavlačovač nebo srovnávací Crushboard. Nosič byl již úspěšně testován v roce 2021 v záběru 12 m.
Amazone-TopCut.jpg

Aktivní zpracování půdy je zastoupeno novými rotačními branami KE 02 se 4 rotory na 1m záběru, což vytváří ještě lepší strukturu půdy. Pluhy výrobce doplňuje o nesený otočný TERES 300 se 4, 5 nebo 6 radlicemi. Jsou určeny pro traktory do 300 k.
Amazone-KE-02.jpg

Polonesené pluhy doplňuje 7, 8 nebo 9 radličný TYROK 400, pro traktory do 400 k.
Amazone-Tyrok_3.jpg

 

Secí stroje

Pro secí stroj Cataya Special nabízí AMAZONE nyní dvojdiskové botky TwinTeC special s přítlakem na botku 40 kg. Tím se rozšiřuje nabídka secí techniky pro menší podniky s traktory od 120 k. Stroj má velmi klidný chod i při rychlosti do 10 km/h.     
Amazone-Centaya_3000_Super.jpg
                            
Přesné secí stroje Precea mohou být nově vybaveny automatickou regulací přítlaku SmartForce. Řidič se nyní nemusí zabývat změnou přítlaku při změně podmínek, vše probíhá automaticky a hloubka setí je stále konstantní. Nový systém změny kolejových řádků je řešen tak, že se nemusí vypínat jednotlivé botky, které se jen posunou a nedochází tak k redukci počtu zrn. Současně se secí jednotkou se posouvá i hnojící botka. Významně se tak zvyšuje přesnost setí na okraji pole.
Amazone-Precea-4500-2C_2.jpg
 

Hnojení

Přesnost hnojení přímo na okraji pole u rozmetadel ZA-TS a ZG-TS se nyní může řešit pomocí clony TS-Schirm. Potřebná dávka hnojiva se nyní dostane až na samou hranici, aniž by hnojivo tuto hranici přesáhlo. Oproti ostatním hraničním systémům rozmetání se tak dosáhne v 5m okrajovém pásu pole o 27% vyššího výnosu. K automatickým systémům WindControl a ArgusTwin, regulujících přesnost rozmetacího obrazce, se tak přidává další prvek vedoucí ke zvýšení kvality rozmetání.

 

Ochrana rostlin

I v této skupině strojů jsou v nabídce novinky. Nové jsou jednonápravové tažené postřikovače UX 7601 Super s nádrží na 8000 l a 8601 Super s celkovým objemem 9000 l. Postřikovače mají nový rám s podvozkem, který je navázán na sériový spodní závěs. Propojuje se tak dosavadní série jednonápravových UX 6200 a tandemových UX 11200. K dispozici jsou ramena Super L s maximální délkou 39, 40 a 42m s redukcí ramen na 12, 24 a 33 m. Ramena mají již v sériovém vybavení aktivní vedení ContourControl a aktivní tlumení kmitů SwingStop.    
Pro plečky Schmotzer Venterra 2K se zvýšila výška zdvihu paralelogramu na 50 cm. Pro letošní rok jsou k dispozici záběry 4,5 – 6,75 m s variantami řádků 45, 50 a 75 cm. Všechny aktivní prvky jsou vybaveny sériově bezúdržbovým uložením, k dispozici je kromě jiných i čelní zásobník FT-P 1502 pro pásový postřik.
Schmotzer.jpg

Nových detailů je celá řada a jsou orientovány i na praktičnost a bezpečnost provozu. Jako příklad můžeme uvést potřeby osobní ochrany, odpovídajícím evropským normám a umístěných do praktického kufru.
O dalších novinkách v programu AMAZONE pro tento rok se můžete informovat u dovozce techniky AMAZONE do ČR a SR, firmy Agrotec a.s.
                
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.